نوشته های من !

راجع به تجربه های شخصی از دنیای برنامه نویسی می نویسم، یا از روزمرگی هام …
ارائه با موضوع «استفاده از شبکه عصبی مصنوعی (در پی‌اچ‌پی)» + فایل ارائه و کد پروژه آموزشی
نویسنده:
۲۷ مهر ۹۵

coderconf-alafalaki

در تاریخ ۲۸ مرداد ۹۵ به عنوان ارائه دهنده در همایش «کدرکانف» شرکت کرده بودم. راستش می‌خواستم زودتر در این باره مطلب بنویسم و منتظر انتشار فیلم ارائه‌ها بودم تا مطلبی که ارسال میکنم کامل‌تر باشه، ولی متاسفانه تا به حال فیلم ارائه‌ها منتشر نشده. (در صورتی که بعدها به فیلم ارائه دسترسی پیدا کردم حتما این مطلب رو به روز رسانی میکنم)

اما خوشبخانه‌ی قضیه اینجاست که مقاله‌ای که من برای این همایش ارائه داده بودم نسبتا کامل هست و اگر شما به مبحث هوش مصنوعی علاقه دارین (بدون هیچ پیش زمینه‌ای) امیدوارم با خوندن این مقاله بتونین درک اولیه‌ای در این زمینه بدست بیارین و حتی خودتون یه برنامه بنویسین.

ساختار مقاله ابتدا با تعریف کلی از شبکه عصبی مصنوعی شروع میشه، بعد از اون توضیح میدم که به چه نحوی میشه یک شبکه عصبی مصنوعی ساخت (معرفی یک کتابخانه، شیوه نصب و روش کار با کتابخانه) و در آخر با ساخت یک پروژه نمونه با عنوان «ساخت یک شبکه عصبی جهت تشخیص زبان یک رشته (فارسی/انگلیسی)» تموم میشه. (کدهای پروژه در گیت‌هاب منتشر شده)

بخش چکیده مقاله:

تکنیک شبکه عصبی مصنوعی یک مدل محاسباتی با توجه به ساختار و توابع شبکه عصبی زیستی است. جریان اطلاعات ورودی به شبکه، ساختار شبکه عصبی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به این دلیل که یک شبکه عصبی با توجه جریان ورودی اطلاعات پیشرفت می‌کند.(فرآیند یادگیری)
در زبان‌های برنامه‌نویسی این تکنیک می‌تواند جایگزین مناسبی برای برنامه‌نویسی قانون‌محور باشد. در سناریویی نظیر بررسی اسپم بودن یک نظر، استفاده از برنامه‌نویسی قانون‌محور نیاز به تعریف قوانینی دارد که امکان نادرست بودن آنها با توجه به شرایط زیاد است. اما استفاده از تکنیک شبکه‌های عصبی مصنوعی می‌توان با پردازش ورودی در شرایط متفاوت، تصمیم درست گرفت.
در این مقاله راجع‌به مقدمه‌ای از شبکه‌های عصبی مصنوعی و شیوه پیاده‌سازی آنها در زبان پی‌اچ‌پی بحث خواهیم کرد.

اگر علاقه دارین بیشتر با هوش مصنوعی و شبکه‌های عصبی مصنوعی آشنا بشین، می‌تونین مقاله رو از سایت همایش و یا از لینک زیر دانلود کنین.

استفاده از شبکه عصبی مصنوعی (یادگیری ماشین) در پی‌اچ‌پی

برای مشاهده مخزن گیت‌هاب و کدهای برنامه آموزشی نوشته شده در مقاله می‌تونین کدهای مخزن ANN-languageDetecor رو نگاه کنین. (در رابطه با شیوه اجرای برنامه، در مقاله توضیح داده شده و به صورت مختصر هم در گیت‌هاب راجع‌بهش صحبت کزدم.)

اسلایدهای ارائه رو هم می‌تونین از آدرس مقابل مشاهده کنین. [آدرس اسلاید ارائه]

امیدوارم خوندن این مقاله برای افرادی که به این مبحث علاقه مند هستند، بتونه نقطه شروعی باشه.

3 پیام برای ارائه با موضوع «استفاده از شبکه عصبی مصنوعی (در پی‌اچ‌پی)» + فایل ارائه و کد پروژه آموزشی

 1. یوشا گفت:

  سلام

  داخل مخزن یه فایلی بنام input.dataset هستش، این چیه و آیا دستی وارد شده؟

  • علا عالم فلکی گفت:

   سلام،
   این فایل مجموعه داده‌ای هست که با استفاده از اون سعی می‌کنیم مدل رو آموزش بدیم. در واقع میشه گفت یه سری نمونه است که مدل بفهمه باید چه‌جوری کار کنه. این فایل هم دستی وارد میشه. حالا راجع‌به اینکه چه جوری وارد شده توی مقاله توضیح دادم. (آخر صفحه ۴ – پروژه نمونه)

 2. ناشناس گفت:

  باتشکر از مقاله مفیدتان ارزوی بهترین ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *